medyum hakkında

Ankara’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Ankara’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Ankara ili, hem bulunduğu merkezi konum, hem kültürel çeşitlilik nedeniyle, büyü ilimlerinde de birçok farklı inanıştan esinlenmiştir. Hem her yörede yerleşmiş ve en iyi bilinen büyü çeşitleri, hem de birçok kesim tarafından bilinmeyen uygulamalar ile, Ankara ve çevresinde görülen çalışmalar oldukça zengin ve etkili olmaktadır.

En Çok Hangi İlçelerde Büyü Uygulamaları Görülmektedir?

Ankara’da maneviyata duyulan ilgili oldukça fazladır. Büyü ilmi de yine bu nedenle neredeyse tüm şehre yayılmış ve hemen her ilçede en az birkaç adet güvenilir büyücü ve medyum bulunabilmektedir. Fakat bazı ilçelerde bu uygulamalar daha fazla popülerleşmiş ve bilinilirliği de artmıştır. Bu ilçeler daha çok Polatlı, Yenimahalle, Beypazarı, Çay yolu, Sincan, Nallıhan, Mamak ve Keçiörendir.

Ankara’da En Fazla Yapılan Büyü Çalışmaları

Ankara ili ve çevresinde yapılan büyüler çoğunlukla popüler ve hızlı tesir eden, kuvvetli büyüler olmaktadır. Bunlardan en önemlileri; canbar aşk büyüsü, sabun büyüsü, koruma vefkleri , evlilik tılsımı ve geri döndürme büyülerdir. Büyü yapımının yanında büyü bozdurmak alanında da oldukça başarılı medyum ve büyücüler bulunmaktadır. Büyü kültürü daha çok Arap kültürüne yakın ola da, batılı uygulamalar da her geçen yıl daha da fazla görülmeye başlanmıştır. Bu uygulamalar arasında en çok talep görenler yıldız name çalışmalarıdır.

Hiç Değişmeyen Muska Kültürü

Muska yapımı sadece Ankara değil, tüm ülkede oldukça popüler, sevilen ve güvenilen bir çalışmadır. Bebeklikten itibaren bir ihtiyaç niteliğinde görülen muskalar, bazen kişiye özel hazırlanıp ya da bazen hazır alınarak bir korunma hissiyatı ile bir aksesuar niteliğinde kullanılmaktadır. Muska yapmak herkese göre bir iş değildir. Kullanılan sembol ve vefklerin iyi seçilmesi gereklidir. Tılsımın sürekli olarak yanda taşınıyor ya da evde tutuluyor olması, tesirin devamlı hissedilmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle hazırlanan koruma muskası, nazar muskası gibi çalışmalar için deneyim ve hassasiyet şarttır.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!