etkili büyü çeşitleri

Vefk çeşitleri

Vefk Çeşitleri

Vefk işlemleri konusunda bilgileri olan kişiler bu konuda yapılan birçok farklı işlem olduğunu bilmektedirler. Genellikle tüm vefk çeşitlerinin yapılışları aynıdır ancak aralarında bazı ufak farklar vardır. Onlarda amaca uygun olarak seçilecek ve düzenli olarak okunacak olan dualardır. Bu dualar tarih boyunca yapılmış olan birçok vefk işleminde insanları amaçlarına ulaştırmış olan özel dualardır. Bu özel işlemleri yapan kişiler öncelikle kendilerini tam anlamı ile geliştirmiş ve konu hakkında artık uzman hale gelmiş kişiler olmalıdır.

Çünkü en basit vefk işlemi bile inanılmaz bir ustalık istemektedir. Küçük bir kağıt veya mümkünse deri parçasına çizilen kareler ile işe başlayan medyumlar daha sonra bu karelerin içine özel olarak seçilmiş sayıları yerleştirmektedirler. Ancak burada önemli olan konu seçilen yazıların hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru toplandığında mutlaka aynı sonucu vermesidir. İşte vefk işlemi yapmak bu sebeple zordur çünkü bu sağlamayı yapmak ciddi anlamda dikkat istemektedir.

Tarih boyunca yapılmış olan vefk çeşitleri içinde en çok kullanılanları manevi koruma amacı ile yapılan ve özellikle eskiden İslam dinini benimsemiş toplumlarda askerlerin tüm savaş ekipmânlarında kullandıkları korunma vefkidir. Bu vefk işlemi ortaya çıkardığı enerji ile insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve manevi anlamda sıkıntı çekmemelerini sağlamaktadır. Günümüzde de birçok kişinin kullandıkları vefk işlemleri sayesinde en olmaz denilen şeyler bile mümkün hale gelebilmektedir.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!